Andre Maaker – Minu laulu pidu

esikaas

 

 

Andre Maaker –
“Minu laulu pidu” (2014)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plaadil kõlavad laulupidude laulud akustilisel kitarril. Kava valik sai kokku nendest lugudest, mida laulupidudel esitatud ja kitarristile kõrva on hakanud. Nii on plaadile salvestatud laul “Sind surmani” (A.Kunileid/L.Koidula), mida kanti ette juba esimesel üldlaulupeol 1869. aastal Tartus, aga ka 2014. aasta laulupeo jaoks kirjutatud nimilugu “Puudutus” (T.Kõrvits/K.Ehin).
Laulud kõlavad kammerlikus seades akustilisele kitarrile. Kitarriseaded on Maakeri enda loodud, sidudes endis nii uut ja vana, selget kompositsiooni ja vaba improvisatsiooni, suursugust marssimist ja vaikset hõljumist.
ANDRE MAAKER – “Sind surmani” (2014) by Andre Maaker

Andre Maaker selgitab: “Mulle on ikka oluline olnud see, mis toimub minus endas. Tihtilugu aga jääb selle toimumise tundmine ja tajumine tahaplaanile, sest kiiret tegutsemist nõuavad: piimapuder, teede ehitus, pensioniea tõus, libeduse tõrje, pangalaenu makse, sõjaline sekkumine, torustiku leke, tolmuimeja toru, tähtaja ületamine, ESM, FIFA, NATO, EMTA, WTA, KOV, RSVP, AKSK, HAARP, ETKVL, OECD, MLP ja nii edasi ja edasi. Kõige selle taustal on lihtne jätta tähelepanuta olulisim – enda sisemine hääl, mis kõnetab tundena.

Laulupidu saab meis tekitada ja võimendada joovastust, juubeldust, ühtekuuluvustunnet, kuid see võib tasa vaibuda peo lõppedes koos viimaste laulukajadega. Võimendatus hääbub koos helitehnika tornide kokkupakkimisega, kui me ei loo tundele läbielamist iseenda sisemises olemises – paigas, mida ei saa teistega eufooriliselt jagada ega edevalt näidata. Jäädav pidu saab helisema hakata meis endis! Kõik saab endale väärtuse, kui teenib endast kõrgemat – laulupidu ja riik peab teenima inimest ning inimene omakorda kõrgeimat, puhtaimat eneses. Nii on terviku osadena kõigil kõige ees vastutus, kohustus ja võimalus!”
Ülevaade plaadist “Minu laulu pidu”

Plaadi lood:

01. Sind surmani (A.Kunileid/L.Koidula) 4:39
02. Ärkamise aeg (R.Eespere) 5:36
03. Eesti lipp (E.Võrk/M.Lipp) 3:46
04. Mu kodu (U.Naissoo/J.Saar) 3:08
05. Vitsalaul (O.Ehala/J.Viding) 4:02
06. Koit (T.Mägi) 4:13
07. Ta lendab mesipuu poole (P.Sarapik/J.Liiv) 3:17
08. Puudutus (T.Kõrvits/K.Ehin) 4:42
09. Meil aiaäärne tänavas (rahvaviis/L.Koidula) 6:38
10. Kodulaul (Ü.Vinter) 5:24
11. Mu süda, ärka üles (rahvaviis) 5:53
12. Mu isamaa on minu arm (G.Ernesaks/L.Koidula) 4:01

 

Vaata ka intervjuud ja helinäiteid 13.veebruari ETV Terevisioonist!

190771_5

 

 

 

 

 

 

 

 

Plaat on salvestatud 26.-28. detsembrini 2013 Tuhalaanes.
Salvestus – Andre Maaker
Heli lõppviimistlus – Hans-Jörg Maucksch (Pauler Acoustics)
Fotod – Kaupo Kikkas
Kujundus – Oliver Maaker

www.andremaaker.com

KUULA!008/PawMarksMusic005
(P)(C)2014 Music Maker

Kommentaarid (2)

 • #1 kirjutas Elis 15.02.2014

  Reply | Quote

  Väga hea ja rahustav kuulata. Nii tore, et artist on lood esitanud 432Hz häälestuses. Vastukaaluks meie müra täis ja närvilisele argipäevale on see väga värskendav ja mõnus kuulata :) Aitäh. Sooviks nüüd plaati :)

  • #2 kirjutas andre 25.02.2014

   Reply | Quote

   Aitäh! Plaat on saadaval näiteks Apollo ja Rahva Raamatu poodides. Ka Laseringis. tervitab Andre