Hedvig Hanson "Armastuslaulud"

Hedvig Hanson "Armastuslaulud"

Hedvigil on valminud kogumikplaat nimega “Armastuslaulud,” millele lauljatar on valinud enda 17 lemmikumat laulu, läbi viimase 10 aasta, mil Hedvigilt on ilmunud 6 sooloplaati. Plaadi lugude seas on ka üks lugu XXI Sajandi Orkestriga ja lisaks ka kaks uut laulu, mis salvestatud tänavu augustis! Need on Jaan Tätte “Lahkumine” ja Olav Ehala/Viiu Härmi “Siin on oja.” Kõik lood on eestikeelsed ja eesti autoritelt!

Siin siis killuke Tätte “Lahkumisest”

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Plaadi kaassõnas kirjutab Hedvig muuhulgas ka nii:

“”Armastus on tihti meelepete”, ütlevad kogenumad.
Ütluses on tõde, kuid ometi on ses “magusas pettuses” ka palju vaimustavat –
loominguinimeste jaoks on see tunne tõeliselt inspireeriv ja tulemuslik. Luuletajad, kunstnikud, muusikud – neile on selline
põletikuline igatsus eriti vajalik, et luua teoseid, mis ülistaksid inimhinge.

Ja nõnda, lennates läbi illusioonide ja maandudes taas reaalsuses, saada targemaks, ehk isegi tasapisi õppida tõeliselt armastama.
Mõistlikus ja mõistvas sõpruses.
Ehk siis ühel päeval teen ma kogumikplaadi sõpruselauludest, kuid seekord siiski armastuslaulud, sest neid on aja jooksul kogunenud ja minu kõige lemmikumad on nüüd koos sellel plaadil.”