Hedvig Hanson ja Andre Maaker "Puudutus". Puurmani loss, 13. juuli 2014

Hedvig Hanson ja Andre Maaker “Puudutus”. Puurmani loss, 13. juuli 2014

Sõit Hiiumaalt Puurmani palava päikesega ja teeremondiga tundus lõputu. Mäekülas tegime peatuse, võtsime ühed jäätised ja kohtasime ametivendi Jäääärest, kes olid Mooste mõisa poole teel. Puurmani mõisas polnud me enne käinud ja see oli uhke! Mõelda vaid, et mõned lapsed saavad käia nii ilusas koolis. Mulle meenus, kuidas ma käisin viis aastat oma elust Lasnamäe paneelkoolis…

Külm dush leevendas sõidurammestust ja sõbralik mõisarahvas pani meid tundma koduselt. Riideid vahetasime matemaatika klassis (aitäh peegli eest!) ja seinal keerulisi valemeid vaadates tundsin head meelt, et ei pea enam reaalaineid õppima:)

“Koolis teada ma sain, mida taipas kord vannis Archimedes – ma tean! Aga kumb kaunim on, kas ma tean, Saporozhets või Mercedes – ei tea!”, laulsin ma alustuseks jupi kooliteemalisest laulust.

Pühapäeva õhtupoolik oli õdus, tänud kõigile taas tulemast! Oli inimesi Põltsamaalt ja Tartust, oli Puurmani jazzsaksofonist Raivo Tafenau, kelle kaunis jõeäärses maakodus  pärast õhtu veetsime ja igavat 0:0 seisu taustaks vaatasime. Aitäh Signele hoidiste eest, mis kaasa said!

Keset äikest ja vihma sõitsime öösel kodu poole, et pidada sõitmisest üks puhepäev. Homme oleme Otepää lähedal, Cantervilla lossis.

IMG_4238