December, 2009

19. detsember Vasalemmas

Jah, just Vasalemma mõisas oli meil Hedvigiga tänavune viimane avalik ülesastumine. Kumbki meist ei olnud seal varem käinud ja meeldiv üllatus oli pärast autoga pimeduses ekslemist leida eest väga ilusa saaliga mõisahoone! Ja muidugi veelgi toredam oli leida kontserdi ajal saalist tore publik, kes meid nii soojalt vastu võttis ja aitas selle õhtu ilusaks muuta. Tervitused Vasalemma rahvale!:)

Loodan siiralt, et muusika, mis meie kontserditel kõlab, jätab kuulajasse meeldiva ja positiivse tunde ja et see tunne kandub koos kuulajaga ka esinemispaigast välja ja need helid saadavad soojusvõnkeid kaugemalegi kui aimata oskame…

Ilusat aastalõppu kõigile!

0 kommentaari

Jõulujazz Tallinnas

Jõulujazz 2009 plakat

Jõulujazz 2009 plakat

Rõõm oli esineda Tallinnas! Seekordne koostöö Deniss Pashkevichiga on läbi ja jääme ootama uusi põnevaid kohtumisi heade muusikute ja kaasaelava publikuga!
Täname tähelepanu eest!

0 kommentaari

Jõulujazz koos Denissiga!

Jõulujazzi kontserdid 09. detsembril Tartu Jaani kirikus ja 10. detsembril Viljandi Pärimusmuusika Aidas.
Koosseis seekordse Jõulujazzi raames siis selline: Hedvig – laul, Andre – kitarr, Deniss Pashkevich – flööt, altflööt, tenorsaksofon, sopransaksofon, bassklarnet.

Denissiga oleme meie Hedvigiga varemgi koostööd teinud. Külalisena teeb ta kaasa Hedvigi plaatidel “What Colour is Love?” ja “Emalaulud.”
Mina olen Denissiga kohtunud ka põnevas koostööprojektis koos Sofia Rubinaga, kui esitasime juudi rahvamuusika töötlusi.

Ja ka seekordsetel kontserditel tõi Deniss endaga kaasa palju palju soojust, positiivset mõtlemist ja armastust!!! Loodan, et see kõik läbi muusika ka kuulajateni jõudis ja häid emotsioone ja mõtteid võnkuma pani.

Deniss Tartus kohvikus pärast proovi.

Deniss Tartus kohvikus pärast proovi.

Viljandis laval. Foto:Silver Sepp. Aitäh, Silver :)

Viljandis laval. Foto:Silver Sepp. Aitäh, Silver :)

Homme aga on kontsert Tallinnas Kumu auditooriumis. Kontserti kannab üle ka Klassikaraadio. Loodan, et saan ka siia blogisse peagi lisada mõne salvestise nendelt kontserditelt. Sest, kuulge, see on ju ikka peamine! Kuulamine! ;)

0 kommentaari

Hedvig Hanson “Armastuslaulud” kogumikplaat

Hedvig Hanson "Armastuslaulud"

Hedvig Hanson "Armastuslaulud"

Hedvigil on valminud kogumikplaat nimega “Armastuslaulud,” millele lauljatar on valinud enda 17 lemmikumat laulu, läbi viimase 10 aasta, mil Hedvigilt on ilmunud 6 sooloplaati. Plaadi lugude seas on ka üks lugu XXI Sajandi Orkestriga ja lisaks ka kaks uut laulu, mis salvestatud tänavu augustis! Need on Jaan Tätte “Lahkumine” ja Olav Ehala/Viiu Härmi “Siin on oja.” Kõik lood on eestikeelsed ja eesti autoritelt!

Siin siis killuke Tätte “Lahkumisest”

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Plaadi kaassõnas kirjutab Hedvig muuhulgas ka nii:

“”Armastus on tihti meelepete”, ütlevad kogenumad.
Ütluses on tõde, kuid ometi on ses “magusas pettuses” ka palju vaimustavat –
loominguinimeste jaoks on see tunne tõeliselt inspireeriv ja tulemuslik. Luuletajad, kunstnikud, muusikud – neile on selline
põletikuline igatsus eriti vajalik, et luua teoseid, mis ülistaksid inimhinge.

Ja nõnda, lennates läbi illusioonide ja maandudes taas reaalsuses, saada targemaks, ehk isegi tasapisi õppida tõeliselt armastama.
Mõistlikus ja mõistvas sõpruses.
Ehk siis ühel päeval teen ma kogumikplaadi sõpruselauludest, kuid seekord siiski armastuslaulud, sest neid on aja jooksul kogunenud ja minu kõige lemmikumad on nüüd koos sellel plaadil.”

0 kommentaari