July, 2009

Kuressaarest


Rustikaalne

Kuressaares

Nii. Nüüd oleme siis jõudnud Pädastest Kuressaarde ja siin istume me tükk aega vangis, sest suvel ju pole võimalik saarelt tagasi saada, isegi, kui kuidagi siia saad. Kuidagi saime. Meie auto tagaots oli praamist pooleldi väljas, aga kuidagi nad selle luugi kinni said. Kilomeetrite jagu autosid jäid kurvalt maha. Aga tundub, et meie külastajad olid kõik Muhku jõudnud. Kuigi Andre oli unustanud koju laulumikrofoni ja läks seda Villu Veskilt Hellamaalt laenama (jäädes veel sõbramehe poolest juttu ajama) ning veel kümme minutit enne kontserti polnud prozektorid üleval ja heli oli “tshekkimata” ning kell kaheksa võttis Andre veel dushi…Kõigele hullumajale vaatamata (kas ma mainisin, et meil oli ka päevane kontsert Varbla kirikus?) oli meie kontsert suurepärane, muusika rahustas maha ja õrn meretuul jahutas. Pea kohal tiirlesid pääsukesed ja tirtsud siristasid kenasti muusikasse.Sellel kontserdil oli kõige rohkem lapsi ja me tegime neile ka ühe “jooksuloo”, kus Andre  lauldes  improviseeris ja mina proovisin laulda harmooniasse mittesobivaid noote. Rahvast ajas see väga naerma, mis näitab, et meil on väga musikaalne publik.
Publiku seas oli ka Jaan Tätte, kes enne oma algavat tuuri oli tulnud kuulama, et kuidas see jazzivärk käib (tal ka nüüd ju oma “jazzbänd”- see tähendab, elavad improviseerivad muusikud). Tundus, et talle meeldis, sest nii, nagu ta oli meie esimene külaline, lahkus ta ka viimasena, öeldes oma madala bassihäälega :”Aitäh, sõbrad!”. Huvitav sõprus, kui saad sõbraks ühe kontserdiga. Aga juba Platon ütles:” Sa saad inimest rohkem tundma ühe tunni mänguga, kui aastase jutuajamisega.” “Mäng”- see on muusikute sõnavaras “esinemine”. See mäng on nüüd läbi. Jääb üle välja kuulutada mitteametlik lisakontsert 6.augustil Ammende Villas. Kohtume seal. Seda muidugi juhul, kui me selleks ajaks oleme praamile saanud.

P.S. Suured tänud ka meie tasakaalukale lapsehoidjale Meritile. Eilne oli tõeline “Manha de Carnaval”:)
Ja veel-ega me päriselt polegi siin saarel vangis, Andre korraldab hoopis Kuressaares kitarrilaagrit ja õhtuti on laagri õpetajate JAM-sessioonid Go Spa hotellis!

Kontsert Pädaste mõisa aias

Kontsert Pädaste mõisa aias.

3 kommentaari

Iga lõpp on millegi uue algus…

Just nende sõnadega lõpetasime eile Pädastes viimase “Armastuslaulude” kontserdi. Eks ta ole jah, mõtted kisuvad juba uute tegude poole.

Varsti siis pilte ja muljeid ka Pädastest!

0 kommentaari

20. juulil

Siit siis tagasivaatavalt ka mõned fotod-Laitses esinesime õues ja kuigi majarahvas pidi minema oma koeraga tänavale korda pidama, et kohalikud, tähelepanu ihkavad mehepojad oma pröökamistega kontserti ei segaks, oli kontserdi meeleolu ikkagi mõnus ja publik soe.

Kontsert Laitse lossi aias 18. juulil.

Kontsert Laitse lossi aias 18. juulil.

Aga Taageperas oli üks erilisemaid kontserte üldse- päevane kuumus tipnes müristamise ja vihmasajuga just meie kontserdi ajal. Meestel olid saalis särgid märjad (palavusest) ja naistel silmad märjad (meeleliigustusest) :)

Kuidas mulle meeldis Taagepera lossi saal – minimalistlik ja samas nii õrn ja romantiline, siit pilt pärast kontserti. Nüüd on siis jäänud veel see viimane kontsert, 26.juulil Pädaste mõisas. Eks ilmast sõltub, kas oleme õues või sees. Pileteid veel on.

Enne kontserti Taagepera lossis,19.juulil

Pärast kontserti Taagepera lossis, 19.juulil

2 kommentaari

Kohe pärast Taagepera kontserti

Aga mis oleks, kui kuulaks mõned katked kontserdist, mis lõppes alles kolme ja poole tunni eest?

Siit leiab värsket kraami ka…

“Kui mind kutsud sa…” (S.Pedersen/H.Karmo) Uks oli lahti ja vihma muudkui kallas…

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ja see Miina Härma ja Anna Haava lugu on ka ilus:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

No ja siis see :)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Soojad tervitused ka Taagepera publikule!

Soojad tervitused ka Taagepera publikule!

2 kommentaari

18.juuli päev Tallinnas

Nii, nüüd siis oleme jõudnud Tallinna ja varsti varsti sõidame Laitsesse. Ilm on ilus, liigagi palav ja tahan loota, et äikesevihma meile õhtul kaela ei kalla. Õhtused eelmüügi piletid on küll välja müüdud, aga kuna oleme õues, siis kindlasti mahuvad kontserdile ka need, kes ei ole eelnevalt piletit ostnud. Menüü tõotab tulla rikkalik :)

Laitse Lossi Pubi menüü. Head isu!

Laitse Lossi Pubi menüü. Head isu!

Ja tegelikult ma tahtsin hoopis eilsest publikust ka ühe pildi lisada. See on siis see vaade, mis esinejatele kontserdist meelde jääb! Loodan, et publik ei pahanda, kui teda internetti riputan!

Kalvi mõisa publik 17. juuli õhtul

Kalvi mõisa publik 17. juuli õhtul

4 kommentaari

18. juuli hommik Kalvi mõisas

Hedvig ja Andre Kalvi mõisas 17. juulil 2009.

Hedvig ja Andre Kalvi mõisas 17. juulil 2009.

Mida sa oskadki öelda, kui ümberringi on kõik nii ilus, aknast paistab purskkaev, aed on ehitud valgete lehvivate lintidega õhtuste pulmaliste jaoks, taamal paistab sinine meri ja pääsukesed siristavad… Andre pakib asju kokku ja mina teen väikese kokkuvõtte eilsest kontserdist. Õhetavate põskedega kuulajad (neil päevil on vist suve palavaimad ilmad), istusid ja kuulasid hiirvaikselt, vahel oli tunne, et oleme Andrega vaid kahekesi. Mis siin salata – Kalvi mõis on üks kaunemaid kohti Eestimaal, kus olen käinud ja see park, täis lõhnavaid roose, tuletas mulle meelde Viini rosaariume. Inspireeriv. Ööbisime Kalvi hotellis ja elus esimest korda saime me proovida elektrilisi voodeid, millel saab puldiga tõsta pead ja jalgu üles… või lasta alla. Ja siis igasugu kombinatsioone – pea all, jalad üleval,  jalad all, pea üleval. Terve hilisõhtu ja hommik kulus nõnda “õõtsutamisele”. Mida kõike inimkond välja ei mõtle! Aga siiski – mõnus ka ja naljakas.

Varsti sõidame Laitse poole, tänane kontsert toimub õues, sest ilm lubab seda ja pealegi ei mahuks inimesed Laitse saali ära – nii palju on tulijaid! Selle üle on meil muidugi väga hea meel.

kalvi_hedvig_roosiga

Hedvig Kalvi mõisa aias.

4 kommentaari

Paar lühemat kraadi

Ma vaatasin hommikul, et Andre on öösel lisanud pilte ühest suurest tüdrukust ja mul tuli meelde üks väike tüdruk Tõstamaa kontserdil, keda pildistasime. Tore, et juba väikesest peast harjutatakse last vaikse(l)t muusikat kuulama. Oleme rõõmsad oma   kuulajate üle, nagu pildilt näha, on meie kuulajad mõnusas vanuses säravad  inimesed.

Väike kuulaja Tõstamaal

Väike kuulaja Tõstamaal

Ja et teil oleks väike ettekujutus, mida peab üks tundlike kätega kitarrist enne kontserti tegema, et lauljanna saaks esineda, siis siit veel üks pilt.

Valgus-,heli-ja kitarritehnik

Valgus-,heli-ja kitarritehnik


Meie järgmised kontserdid on sel nädalavahetusel Ida-Virumaal Kalvi mõisas,Harjumaal Laitse lossis ja meie kodu lähedal Taagepera lossis. (Minu poeg ennustab just ilusat ilma- läheb soojemaks, päike paistab ja tuleb paar lühikest kraadi ja paar lühemat :)

0 kommentaari

Armastuslaulud Eiveres ja Tõstamaal

Kaks kohta, kus me Hedvigiga kumbki enne ei olnud käinud, osutusid äärmiselt meeldivateks ja kauniteks!!! (no eks me ikka aimasime seda muidugi, sest vastasel juhul ei oleks julgenud ka publikut nendesse kohtadesse kutsuda…)

Eiverre kogunenud ligi 100-l kuulajal oli ka ilmselt saalis üsna palav meid kuulates, sest suhteliselt väikeses mõisasaalis musitseerida oli küll nii palav et kitarristil higi tilkus pillile :) Aga eks seda on varemgi ette tulnud, see selleks.

Mõis on väga ilusasti restaureeritud, säilitades palju vana ja vaatamisväärset. Ühes söögitoas on huvitavad idamaised seinamaalingud.

Hedvig Eiveres

Hedvig Eiveres elevandiga

Ja seal juhtus olema ka ilus vana klaver, mida Hedvig (kuulajate üllatuseks?) ka seal mängis. Hedvig muuseas mängib väga hästi klaverit ja ma loodan, et ta hakkab üha rohkem ka kontserdikuulajatele seda mängu pakkuma ;)

Hedvig Eiveres klaveriga

Hedvig Eiveres klaveriga

Tõstamaale sõites avastasime ka enda jaoks uue tükikese Eestimaast. Tee Pärnust Tõstamaale on ilus ja soovitan kõigil sealt läbi sõita kui olete teel Pärnust Virtsu…, näiteks kui sõidate 26. juulil meie “Armastuslaulude” viimasele kontserdile Pädastesse, Muhumaale! Minge sealt mõisast siis läbi ja tervitage majarahvast ka meie poolt. Tõstamaa mõisas teguseb muide ka kool. Sedapuhku juhtus kontserdil nii, et esinejad hakkasid hoopis publikut pildistama :)

Tõstamaa kontserdi publik

Tõstamaa kontserdi publik.

Selline pilt avanes siis mulle ja Hedvigile! Aitäh Teile!!!

PS.: Pildil on näha ka paari mikrofoni, nii et loodan peagi siia lisada ka väikese helikatke kontsertõhtust…

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Selle looga alustame neid kontserte ja see on Hedvigi lugu “Pühendus.”

Andre

1 kommentaar