Kolm suvist kontserti 2013

Sume augustiõhtu Pärnus

Ammende villa. 3. august 2013

Ammende villa. 3. august 2013

Küll oli kena õhtupoolik seal Ammende Villa aias! Ehk oli neid pikki pinke meie publiku jaoks liiga palju ja ehk oleks eeldanud, et inimesed istuvad kõik mõnusas suvises korvtoolis, aga kuna Ammendes toimub nii palju rahvarikkaid kontserte suve jooksul, on see pikapingisüsteem ka arusaadav. Osa inimestest otsustas meie kontserti kuulata ka aia tagant, teeksin nii isegi, kui juhtuksin mööda jalutama ja päris täpselt ei teaks, kas mulle kontsert meeldibki. Aga mõnele aia taga meeldis sedavõrd, et isegi plaksutas kaasa. (tegelikult ei ole meie kontserdi piletihind ka kallis mitte – sama kallis, kui pisike gurmeemagustoit, mille Andre Ammende Villas tellis!)
Vahel tundub meie kontserdil, et inimesed on justkui vakatanud, nii hoolikalt kuulavad nad muusikat ja aplausid on viisakad… kuni ühel hetkel üks välismaa-mees hakkas “braavo!” hüüdma. Siis jõudsime varsti juba niikaugele, et laulsime koos publikuga ja see oli tore. Mitte lihtsalt niisama ei laulnud, ikka tundelise vibratoga ja kasutades glissandotja muidugi dzhässitunnetusega!:) Osteti palju plaate ja tänati südamest, siis sain ma jälle aru, et eestlane on lihtsalt tagasihoidev ja ta vajab aega, et asja seedida… Õige kah. Olen mõelnud, et just see eesti publiku tagasihoidlikkus on meid pannud rohkem pingutama ja see on olnud arenguks vajalik. Aga tõeliselt kenaks läks õhtu pimenedes, kui Ammende Villas süttisid tuled ja meie panime asju pakkides peale Pat Metheny Group’i muusika – tegime endal olemise mõnusaks… Oo, peatu hetk, oleks tahtnud siis öelda! Aga hetk möödus ja Pärnu Vallikäärust hakkas kostuma midagi muud – Modern Talking! Hea, et meie kontsert õigel ajal lõppes. Premeerisime end veel Supelsakste kohvikus maheda kalasupi ja salatiga ning sõitsime jälle. Koju jõudes nägime üle pika aja tähistaevast ja sellest lummusest salvestasime hommikul Melody Gardot laulu, mis meie tänavusele publikule ka väga meeldis! Kohtumiseni!

0 kommentaari

Põhjaka mõisas puhusid lõunakatuuled

Hedvig Hanson ja Andre Maaker. Põhjaka mõis. 2. august 2013. Foto: Karin Tõnisberg

Hedvig Hanson ja Andre Maaker. Põhjaka mõis. 2. august 2013. Foto: Karin Tõnisberg


Põhjaka mõisas on alati kodune. Meid tervitas noor must kass Tiit ja köögist pakuti maitsvat päeva kalasaaki – koha. Kui proovi ajal veel puhusid mõisa katusealuses jahedamad tuuled ja ilm oli muutlik, siis õhtu saabudes tuul mahenes ja kui me oma kavas brasiiliapäraseid rütme esitasime, tundus, et lõunatuul aitas meil õrnalt line-bell’i helistada. Õhtu oli eriliselt hea energiaga ja inimeste silmad särasid. Tänu Põhjaka mõisa perele meid vastu võtmast ja võileiba-kooki kaasa pakkimast!
Kui asjad õhtu lõppedes autole saime, saatis meid udu tõustes viimasena ära ikka kass Tiit.
Põhjaka kass Tiit mängib kitarristiga

Põhjaka kass Tiit mängib kitarristiga


Täna, viimane kontsert Pärnus, Ammende Villas, ilm ei saaks olla suurepärasem!

0 kommentaari

Õisu mõisa tontlikud varjud

Hedvig Hanson ja Andre Maaker. Õisu mõis. 01. august 2013

Hedvig Hanson ja Andre Maaker. Õisu mõis. 01. august 2013

Sel suvel korraldasime koos Andrega siis miniturnee, kuna tegelikult polnudki meil plaanis sel aastal midagi korraldada, aga juhuse tahtel see nii läks. Uhke Ammende Villa oli meie eest juba ära valitud, valisime juurde õdusad Õisu mõisa ja Põhjaka mõisa. Alustasime kodu lähedalt, Õisu mõisast. See on selline natuke räämas ja romantiline mõis, mis on lihtsate vahenditega hubaseks tehtud, lisaks veel tulid tublid naised Viljandi kohvikust Fellin pakkuma hõrgutisi muusika ette, vahele ja lõppu! Me müüme armastust, ütlesid nad ja eks meiegi, romantilisi armastuslaule, vahele sekka naljatleval toonil juttu ja törts realistlikumat improvisatsiooni. Eile näiteks laulsin ette ühe muheda ahjuõuna-retsepti. Teadagi, nüüd on see õunauputus (vähemalt Lõuna-Eestis) käes ja peab nende ubinatega ju midagi tegema. An apple a day keeps a doctor away – meenub inglisekeelne tervisetarkus.
Meil on alati eriti hea meel publiku üle siis, kui me ise kontserte korraldame – ise tehtud, hästi tehtud! Selles isetegemises on just see koduse ahjuõuna maik juures. Meil oli saalis tuttavaid inimesi ja ka uut publikut, õhtune päike oli meie kontserdi valgustajaks ja pimenedes muutus asi päris dramaatiliseks – muusikute varjud seinal
ei jäänud oma mõjukuselt mitte alla endiste mõisaomanike maalidele kuldsetes raamides. Kuna meie fotoka mälukaart ütles üles, siis kasutame illustreerimiseks kontserdikülastaja Anne-Ly fotot. Täna kohtume Põhjaka mõisas, tulge varem kohale, et maitsta Põhjaka kokkade armastusega tehtud värsket toitu.
Värske muusika meie poolt!

0 kommentaari

Tähelepanu! Miniturnee…

01. augustil alustame oma kolmekontserdilist mini-turneed ÕISU mõisas.
Tuletame meelde ka selle kauni loo “Leia mind tuhandete seast”:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Ja kaunis Õisu mõis.

Õisu mõisa peahoone

Õisu mõisa peahoone

2 kommentaari

HEDVIG ja ANDRE – kolm suvist kontserti

Oleme Hedvigiga teinud kolmel aastal suviseid “Armastuslaulude” kontserte. Sel aastal seda plaani ei olnud, aga mõnikord tulevad plaanid ise su juurde (minu juurde tegelikult kogu aeg, ilma et ma ise nende tegemiseni jõuaks) ja sel aastal teeme kolm mõisakontserti. Nagu ikka on kohad ilusad, kontserdid vahetud ja spontaansed ning jube toredad inimesed publikuks!

Nii et kohtumiseni augusti esimestel päevadel:
01. august ÕISU MÕIS, Viljandimaa
02. august PÕHJAKA MÕIS, Järvamaa
03. august AMMENDE VILLA, Pärnu

Kontserdid algavad kell 20.
Piletid Piletilevist.

HEDVIG ja ANDRE - kolm suvist kontserti

HEDVIG ja ANDRE

2 kommentaari